LUCERNA INTEGRATION TROPHY

De zesdejaars van het Lucernacollege van Houthalen namen onder begeleiding van Mevr. Morelli en Mevr. Berode deel aan de Integration Trophy in De Uitdaging te Genk. De groepen bestonden uit leerlingen van onze school, SJB College Genk, BUSO De Wissel Genk, BUSO De Richter Genk, Tevona De Borggraaf en De Meander Stokkem. SportinGenk, SVS Limburg enb De Uitdaging zorgden voor enkele medewerkers. De bedoeling was validen en andersvaliden samen te laten sporten en werken. De teambuildingsproeven bestonden uit het lage hindernissenparcours, het radiospel, de wandelende A, de brandweerman in uniform, het boksen, een rivier oversteken, klimmen en een finale samenwerkingsopdracht. De organisatoren en de begeleiders van de andersvaliden waren vol lof over onze leerlingen. Wij leerden hen op een andere manier kennen en stonden soms met de mond open van verbazing. Het was een extra warme dag en de leerlingen trotseerden de proeven vol overgave in de hete zon, net als binnen en in het bos. De tuinslang was dan ook welkom als verfrissing tussendoor. Er werden vrienden gemaakt, tranen gelaten en gelachen. Veel emoties dus. ’s Middags was er een lekker lunchpakket voorzien door leden van  BUSO-scholen samengesteld. Tijdens de picknick onder de bomen werd alles gezellig gedeeld en opgegeten. De plaatsvervangende schepen van sport, Kathleen Parthoens, overhandigde  elke deelnemende groep een beker en iedereen kreeg een t-shirt als aandenken.De prachtig samenwerking tussen de leden van de verschillende groepen zorgde voor kippenvelmomenten en tranen in de ogen bij de toeschouwers en bij de deelnemers. Het was een geslaagde integratie en een dag om nooit meer te vergeten!